

Model No:Q4
Type:Q series
| Technical specifications: |
| Drivers | 1×4" LF driver |
| 1×1" HF compression driver | |
| Frequency Response | 80Hz-18KHz |
| Dispersion | 80˚ horizontal, 80˚ vertical |
| Sensitivity | 89dB/W/m |
| Max Sensitivity(SPL) | 102dB continuous, 108dB peak |
| Nominal lmpedance | 8 ohms |
| Rated Power | 80W AES,320W peak |
| Crossover | 2.4 kHz |
| Finishing | High end piano coating (color can be customized) |
| Fittings | 1×bracket XYD8877 |
| Dimensions(W×H×D) | 135mm×160mm×140mm |
| Weight | 3Kg |
| Features & Applications |
| ● High quality 4"coaxial drivers, high resolving power, distinct, full and transparent sound | ||
| ● High end piano coating, color can be customized. | ||
| ● Stable and reliable quality | ||