

Model No:Q205
Type:Q series
Technical specifications:
| Drivers | 2×5"LF driver,2×1"HF compression driver |
| Frequency Response | 71.6Hz-17.4KHz |
| Dispersion | 80˚ horizontal, 80˚ vertical |
| Sensitivity | 92.2dB/W/m |
| Max Sensitivity(SPL) | 115dB continuous, 121dB peak |
| Nominal lmpedance | 4 ohms |
| Rated Power | 200W AES,800W peak |
| Crossover | 1.78kHz |
| Finishing | High end piano coating (color can be customized) |
| Fittings | 2X TA4х30 D=8mm screw |
| Dimensions(W×H×D) | 330mm×250mm×175mm |
| Weight |
6.75Kg |
Features & Applications
|
● High resolution, full transparent sound, can be surround back speaker, side surround speaker, also can do the background music. |
|||
| ● High end piano coating, color can be customized. | |||
|
● Stable and reliable quality
|
|||