

Model No:Q205C
Type:Q series
| Technical specifications: |
| Drivers | 2×5"LF driver |
| 2×1"HF compression driver | |
| Frequency Response | 70Hz-19KHz |
| Dispersion | 80˚ horizontal, 80˚ vertical |
| Sensitivity | 95dB/W/m |
| Max Sensitivity(SPL) | 118dB continuous, 124dB peak |
| Nominal lmpedance | 4 ohms |
| Rated Power | 200W AES,800W peak |
| Crossover | 1.84kHz |
| Finishing | High end piano coating (color can be customized) |
| Fittings | TA4х30mm D=8 screw 2PCS, wall plug 2PCS |
| Dimensions(W×H×D) | 165mm×350mm×170mm |
| Weight |
6Kg |
|
Features & Applications |
| ● High end piano coating, color can be customized.Stable and reliable quality | ||
|
● Dual 5" coaxial drivers; 7.1 and 5.1 cinema center, is the best match for the main speaker's surround back and side surround sound; horizontal hanging and vertical hanging can be chosen. |
||
|
● The high frequency clear and meticulous, low frequency tasteful, the sounds sweet,special and accurate positioning, strong sense of surround. |
||