

Model No:Q5
Type:Q series
Technical specifications:
| Drivers | 1×5" LF driver |
| 1×1" HF compression driver | |
| Frequency Response | 75Hz-17KHz |
| Dispersion | 80˚ horizontal, 80˚ vertical |
| Sensitivity | 90dB/W/m |
| Max Sensitivity(SPL) | 110dB continuous, 116dB peak |
| Nominal lmpedance | 8 ohms |
| Rated Power | 100W AES,400W peak |
| Crossover | 1.7 kHz |
| Finishing | High end piano coating (color can be customized) |
| Fittings | 1X M8 threaded inserts |
| Dimensions(W×H×D) | 160mm×176mm×160mm |
| Weight |
3.5Kg |
|
Features & Applications |
||
| ● High resolving power, full and transparent sound | ||
| ● High end piano coating, color can be customized. | ||
| ● Stable and reliable quality | ||
| ● Applied to home theater, cinema, meeting room, multi-function hall, karaoke club, bar, club, etc. |