

Model No:Q204C
Type:Q series
| Technical specifications: |
| Drivers | 2×4"LF driver |
| 2×1"HF compression driver | |
| Frequency Response | 80Hz-18KHz |
| Dispersion | 80˚ horizontal, 80˚ vertical |
| Sensitivity | 90dB/W/m |
| Max Sensitivity(SPL) | 116dB continuous, 112dB peak |
| Nominal lmpedance | 8hms |
| Rated Power | 160W AES,640W peak |
| Crossover | 2.3kHz |
| Finishing | High end piano coating (color can be customized) |
| Fittings | TA4х30mm D=8 screw 2PCS, wall plug 2PCS |
| Dimensions(W×H×D) | 135mm×300mm×140mm |
| Weight | 5Kg |
|
Features & Applications |
| ● High resolving power, full and transparent sound,high end piano coating, color can be customized. | ||
| ● Dual 4" coaxial drivers; 7.1 and 5.1 cinema center, is the best match for the main speaker's surround back and side surround sound; horizontal hanging and vertical hanging can be chosen. | ||
| ● The high frequency clear and meticulous, low frequency tasteful, the sounds sweet,special and accurate positioning, strong sense of surround. | ||