

Model No:T15B
Type:T series
| Technical specifications: | |
| Drivers | 1×15" LF driver,3" voice coil |
| 1×1.5" HF compression driver,3"voice coil | |
| Frequency Response | 35Hz-20KHz |
| Dispersion | 80˚ horizontal, 50˚ vertical |
| Sensitivity | 97.2dB/W/m |
| Max Sensitivity(SPL) | 105dB continuous, 115dB peak |
| Nominal lmpedance | 8 ohms |
| Rated Power | 450W AES, 1600W peak |
| Crossover | 1.9kHz |
| Finishing | Gloss paint or oil-based coating with water textured |
| (color can be customized) | |
| Connectors | 2×Speakon NL4MP |
| Fittings | 18X M8 threaded inserts |
| Dimensions(W*H*D) | 500mm*685mm*490mm |
| Weight | 46 Kg |