

Model No:T6B
Type:T series
| Technical specifications: | |
| Drivers | 1×6.5" LF driver,38mm voice coil |
| 1×1" HF compression driver,25.4mm voice coil | |
| Frequency Response | 65Hz-18KHz |
| Dispersion | 120˚ horizontal, 90˚ vertical |
| Sensitivity | 91.6dB/W/m |
| Max Sensitivity(SPL) | 111dB continuous, 125dB peak |
| Nominal lmpedance | 8 ohms |
| Rated Power | 150W AES,450W peak |
| Crossover | 2.1 kHz |
| Finishing | Gloss paint or oil-based coating with water textured |
| (color can be customized) | |
| Connectors | 2×Speakon NL4MP |
| Fittings | 6X M8 threaded inserts |
| Dimensions(W*H*D) | 230mm×335mm×250mm |
| Weight | 7 .5Kg |