

Model No:T8B
Type:T series
| Technical specifications: | |
| Drivers | 1×8" LF driver,2" voice coil |
| 1×1" HF compression driver,1.26" voice coil | |
| Frequency Response | 60Hz-18KHz |
| Dispersion | 80˚ horizontal, 50˚ vertical |
| Sensitivity | 96dB/W/m |
| Max Sensitivity(SPL) | 116dB continuous, 122dB peak |
| Nominal lmpedance | 8 ohms |
| Rated Power | 200W AES, 600W peak |
| Crossover | 2.2 kHz |
| Finishing | Gloss paint or oil-based coating with water textured |
| (color can be customized) | |
| Connectors | 2×Speakon NL4MP |
| Fittings | 6X M8 threaded inserts |
| Dimensions(W*H*D) | 273mm ×410mm×342mm |
| Weight | 12Kg |