

Model No:T12B
Type:T series
| Technical specifications: | |
| Drivers | 1×12" LF driver,3" voice coil |
| 1×1" HF compression driver, 1.73mm voice coil | |
| Frequency Response | 45Hz-18KHz |
| Dispersion | 80˚ horizontal, 50˚ vertical |
| Sensitivity | 94.7dB/W/m |
| Max Sensitivity(SPL) | 105dB continuous, 120dB peak |
| Nominal lmpedance | 8 ohms |
| Rated Power | 300W AES, 900W peak |
| Crossover | 1.8 kHz |
| Finishing | Gloss paint or oil-based coating with water textured |
| (color can be customized) | |
| Connectors | 2×Speakon NL4MP |
| Fittings | 18X M8 threaded inserts |
| Dimensions(W*H*D) | 416mm×620mm×420mm |
| Weight | 24 Kg |