

Model No:T13.5B
Type:T series
| Technical specifications: | |
| Drivers | 1×13.5" LF driver,3" voice coil |
| 1×1.5" HF compression driver,2.5" voice coil | |
| Frequency Response | 40Hz-20KHz |
| Dispersion | 80˚ horizontal, 50˚ vertical |
| Sensitivity | 97dB/W/m |
| Max Sensitivity(SPL) | 105dB continuous, 120dB peak |
| Nominal lmpedance | 8 ohms |
| Rated Power | 500W AES, 1500W peak |
| Crossover | 1.64 kHz |
| Finishing | Gloss paint or oil-based coating with water textured |
| (color can be customized) | |
| Connectors | 2×Speakon NL4MP |
| Fittings | 15X M8 threaded inserts |
| Dimensions(W*H*D) | 420mm*650mm*410mm |
| Weight | 31Kg |