

Model No:V15
Type:V series
Technical specifications:
| Drivers | 1×15" LF driver |
| 1×1.5" HF compression driver | |
| Frequency Response (-10dB) | 40Hz-20KHz |
| Dispersion | 110˚ horizontal, 60˚ vertical |
| Sensitivity | 99dB/W/m |
| Max Sensitivity(SPL) | 125dB continuous, 131dB peak |
| Nominal lmpedance | 8 ohms |
| Rated Power | 400W AES, 1600W peak |
| Crossover Frequency | 1.3kHz |
| Finishing | Gloss paint or oil-based coating with water textured |
| (color can be customized) | |
| Connectors | 2×Speakon NL4MP |
| Fitting | 19X M8 threaded inserts |
| Dimensions(W×H×D) | 426mm×680mm×420m |
| Weight | 33 Kg |
|
Features & Applications |
| ● Plywood box, gloss paint or oil-based coating with water textured; |
| ● Precisely designed grill can dust and embellish the sound; |
| ● Precisely designed frequency divider optimize the power and human voice. |
| ● Applied to karaoke club,cinema, meeting room,stadium, DISCO, nightclub,restaurant,bar,performance,etc. |