

Model No:V10
Type:V series
Technical specifications:
| Drivers | 1×10" LF driver,2.5" voice coil |
| 1×1" HF compression driver, 1.44mm voice coil | |
| Frequency Response (-10dB) | 50Hz-18.5KHz |
| Dispersion | 110˚ horizontal, 60˚ vertical |
| Sensitivity | 96dB/W/m |
| Max Sensitivity(SPL) | 120dB continuous, 126dB peak |
| Nominal lmpedance | 8 ohms |
| Rated Power | 250W AES, 1000W peak |
| Crossover Frequency | 2.1 kHz |
| Finishing | Gloss paint or oil-based coating with water textured |
| (color can be customized) | |
| Connectors | 2×Speakon NL4MP |
| Fitting | 7X M8 threaded inserts |
| Dimensions(W×H×D) | 300mm×506mm×316m |
| Weight | 15 Kg |
|
Features & Applications |
|
● Plywood box, gloss paint or oil-based coating with water textured; |
| ● Precisely designed grill can dust and embellish the sound; |
| ● Precisely designed frequency divider optimize the power and human voice. |
| ● Applied to karaoke club,cinema, meeting room,stadium, DISCO, nightclub,restaurant,bar,performance,etc. |