

Model No:V12
Type:V series
Technical specifications:
| Drivers | 1×12" LF driver,2.5" voice coil |
| 1×1" HF compression driver, 1.73mm voice coil | |
| Frequency Response (-10dB) | 40Hz-19.5KHz |
| Dispersion | 110˚ horizontal, 60˚ vertical |
| Sensitivity | 97dB/W/m |
| Max Sensitivity(SPL) | 123dB continuous, 129dB peak |
| Nominal lmpedance | 8 ohms |
| Rated Power | 350W AES,1400W peak |
| Crossover Frequency | 1.8 kHz |
| Finishing | Gloss paint or oil-based coating with water textured |
| (color can be customized) | |
| Connectors | 2×Speakon NL4MP |
| Fitting | 18X M8 threaded inserts |
| Dimensions(W×H×D) | 365mm×610mm×385m |
| Weight | 25.5 Kg |
|
Features & Applications |
| ● Plywood box, gloss paint or oil-based coating with water textured; |
| ● Precisely designed grill can dust and embellish the sound; |
| ● Precisely designed frequency divider optimize the power and human voice. |
| ● Applied to karaoke club,cinema, meeting room,stadium, DISCO, nightclub,restaurant,bar,performance,etc. |