

Model No:L10
Type:L series
| Technical specifications: | |
| Drivers | 1×10" LF driver, |
| 1×1" HF compression driver | |
| Frequency Response | 50Hz-18KHz |
| Dispersion | 80˚ horizontal, 50˚ vertical |
| Sensitivity | 92 dB/W/m |
| Max Sensitivity(SPL) | 105dB continuous, 120dB peak |
| Nominal lmpedance | 8 ohms |
| Rated Power | 150W AES,450W peak |
| Crossover | 1.88 kHz |
| Finishing | oil-based coating with water textured |
| (color can be customized) | |
| Connectors | 2×Speakon NL4MP |
| Fittings | 12X M8 threaded inserts |
| Dimensions(W*H*D) | 345mm×474mm×312mm |
| Weight | 15Kg |