

Model No:L218 sub woofer
Type:L series
| Technical specifications: | |
| Drivers | 2×18" LF driver,4" voice coil |
| Frequency Response | 35Hz-200Hz |
| Sensitivity | 96 dB/W/m |
| Max Sensitivity(SPL) | 102dB continuous, 115dB peak |
| Nominal lmpedance | 4 ohms |
| Rated Power | 1600W AES,5400W peak |
| Finishing | oil-based coating with water textured |
| (color can be customized) | |
| Connectors | 2×NEUTRIK NL4 |
| Fittings | 4×100MM castors |
| Dimensions(W*H*D) | 561mm×1066mm×780mm |
| Weight | 80Kg |