

Model No:L13.5
Type:L series
| Technical specifications: | |
| Drivers | 1×13.5" LF driver, |
| 1×1.5" HF compression driver | |
| Frequency Response | 40Hz-20KHz |
| Dispersion | 80˚ horizontal, 50˚ vertical |
| Sensitivity | 97 dB/W/m |
| Max Sensitivity(SPL) | 106dB continuous, 110dB peak |
| Nominal lmpedance | 8 ohms |
| Rated Power | 450W AES,1350W peak |
| Crossover | 2kHz |
| Finishing | oil-based coating with water textured |
| (color can be customized) | |
| Connectors | 2×Speakon NL4MP |
| Fittings | 12X M8 threaded inserts |
| Dimensions(W*H*D) | 420mm×620mm×410mm |
| Weight | 31Kg |