

Model No:L18 sub woofer
Type:L series
| Technical specifications: | |
| Drivers | 1×10" LF driver,4" voice coil |
| Frequency Response | 35Hz-200Hz |
| Sensitivity | 96 dB/W/m |
| Max Sensitivity(SPL) | 102dB continuous, 115dB peak |
| Nominal lmpedance | 8 ohms |
| Rated Power | 800W AES,2400W peak |
| Finishing | oil-based coating with water textured |
| (color can be customized) | |
| Connectors | 2×NEUTRIK NL4 |
| Fittings | base |
| Dimensions(W*H*D) | 561mm×595mm×690mm |
| Weight | 40Kg |