

Model No:S12
Type:H series
| Technical specifications: | |
| Drivers | 1×12" LF driver,100mm voice coil |
| Frequency Response | 35-220Hz±3db |
| Sensitivity | 96dB/W/m |
| Max Sensitivity(SPL) | 121dB continuous, 127dB peak |
| Nominal lmpedance | 8ohms |
| Rated Power | 350W AES, 1400W peak |
| Finishing | High end piano coating (color can be customized) |
| Connectors | Gold-plated outlet |
| Fittings | 15X M8 threaded inserts |
| Dimensions(W*H*D) | 500mm*400mm*340mm |
| Weight | 22Kg |