

Model No:H6C
Type:H series
| Technical specifications: | |
| Drivers | 2×6.5" LF driver,38mm voice coil |
| 1×1" HF compression driver,25.4mm voice coil | |
| Frequency Response | 60Hz-16KHz |
| Dispersion | 110˚ horizontal, 60˚ vertical |
| Sensitivity | 96dB/W/m |
| Max Sensitivity(SPL) | 121dB continuous, 127dB peak |
| Nominal lmpedance | 4ohms |
| Rated Power | 300W AES, 1200W peak |
| Crossover | 2kHz |
| Finishing | High end piano coating (color can be customized) |
| Connectors | Gold-plated outlet |
| Fittings | 15X M8 threaded inserts |
| Dimensions(W*H*D) | 210mm×540mm×228mm |
| Weight | 10Kg |