

Model No:H6B
Type:H series
| Technical specifications | |
| Drivers | 1×6.5" LF driver,38mm voice coil |
| 1×1" HF compression driver,1.26" voice coil | |
| Frequency Response | 65Hz-16KHz |
| Dispersion | 110˚ horizontal, 60˚ vertical |
| Sensitivity | 94dB/W/m |
| Max Sensitivity(SPL) | 116dB continuous, 122dB peak |
| Nominal lmpedance | 8 ohms |
| Rated Power | 150W AES, 600W peak |
| Crossover | 2.1 kHz |
| Finishing | High end piano coating (color can be customized) |
| Connectors | Gold-plated outlet |
| Fittings | 15X M8 threaded inserts |
| Dimensions(W*H*D) | 253mm*380mm*251mm |
| Weight | 7Kg |