

Model No:J12
Type:J series
Technical specifications
| Drivers | 1×12" LF driver |
| 1×1" HF compression driver | |
| Frequency Response | 71Hz-20KHz-10dB, 90Hz-20KHz± 3dB |
| Dispersion | 70˚ horizontal, 60˚ vertical |
| Sensitivity | 97 dB/W/m |
| Max Sensitivity(SPL) | 124dB continuous, 130dB peak |
| Nominal lmpedance | 8 ohms |
| Rated Power | 350W AES,1400W peak |
| Crossover | 2 kHz |
| Finishing | oil-based coating with water textured(color can be customized) |
| Fittings | 12X M8 threaded inserts |
| Dimensions(W*H*D) | 600mm×350mm×382mm |
| Weight | 14.7Kg |
|
Features & Applications |
||
| ● Plywood box, gloss paint or oil-based coating with water textured; | ||
| ● Precisely designed grill can dust and embellish the sound; | ||
| ● Precisely designed frequency divider optimize the power and human voice. | ||
| ● Applied to karaoke club,cinema, meeting room,stadium, DISCO, nightclub,restaurant,bar,performance,etc. |