

Model No:J10
Type:J series
Technical specifications
| Drivers | 1×10" LF driver |
| 1×1" HF compression driver | |
| Frequency Response | 72Hz-20KHz-10dB, 90Hz-20KHz± 3dB |
| Dispersion | 80˚ horizontal, 70˚ vertical |
| Sensitivity | 95dB/W/m |
| Max Sensitivity(SPL) | 122dB continuous, 128dB peak |
| Nominal lmpedance | 8 ohms |
| Rated Power | 300W AES,1200W peak |
| Crossover | 2 kHz |
| Finishing | oil-based coating with water textured(color can be customized) |
| Fittings | 12X M8 threaded inserts |
| Dimensions(W*H*D) | 524mm×300mm×340mm |
| Weight | 11.9Kg |
| Features & Applications | ||||||
| ● Plywood box, gloss paint or oil-based coating with water textured; | ||||||
| ● Precisely designed grill can dust and embellish the sound; | ||||||
| ● Precisely designed frequency divider optimize the power and human voice. | ||||||
| ● Applied to karaoke club,cinema, meeting room,stadium, DISCO, nightclub,restaurant,bar,performance,etc. |