

Model No:BP118
Type:BP series
| Technical specifications: | |
| Drivers | 1×18" LF driver |
| Frequency Response | 35Hz-150Hz |
| Sensitivity | 97 dB/W/m |
| Max Sensitivity(SPL) | 116dB |
| Nominal lmpedance | 8 ohms |
| Rated Power | 800W AES,2400W peak |
| Finishing | Gloss paint or oil-based coating with water textured |
| (color can be customized) | |
| Connectors | 2×Speakon NL4MP |
| Fittings | base |
| Dimensions(W*H*D) | 422mm×674mm×420mm |
| Weight | 52Kg |