

Model No:BP15
Type:BP series
| Technical specifications: | |
| Drivers | 1×15" LF driver, 3" voice coil |
| 1×1.5" HF compression driver, 3" voice coil | |
| Frequency Response | 40Hz-19KHz |
| Dispersion | 80˚ horizontal, 50˚ vertical |
| Sensitivity | 97.6 dB/W/m |
| Max Sensitivity(SPL) | 112dB |
| Nominal lmpedance | 8 ohms |
| Rated Power | 450W AES,1350W peak |
| Crossover | 1.85 kHz |
| Finishing | Gloss paint or oil-based coating with water textured |
| (color can be customized) | |
| Connectors | 2×Speakon NL4MP |
| Fittings | 12X M8 threaded inserts |
| Dimensions(W*H*D) | 422mm×674mm×420mm |
| Weight | 28.5Kg |