

Model No:DA2000
Type:DA series Amps
| Power | 8Ω 600Wx2 |
| 4Ω 900Wx2 | |
| Slew rate(at 1KHz) | 34V/μs |
| Frequency Response | 20-20KHz ±0.5dB |
| Input sensitivity | 0.775V/1.0V/1.4V |
| Input impedance | 20kΩ / balanced 10kΩ / unbalanced |
| Total Harmonic Distortion | <0.1% |
| Damping factor | >300 |
| S/N ratio | >105dB |
| Power supply | AC-230V (50Hz~60Hz) |
| Dimensions(W*H*D) | 483x88x430mm |
| Net weight | 22kg |
| Gross weight | 24kg |